Klub Turystyki Rowerowej EkoRama

przy PTTK O/Huta Miedzi „Legnica”

Sprawozdanie z wycieczki pod nazwą:

VIII Ogólnopolski Zlot Kolarski

„W krainie lasów i jezior”

Boszkowo

24 – 27.08.2017

1.       Uczestnicy: Mirosława Stępień, Maria Marcinowska oraz 70 osób m.in. z Poznania, Szczecina, Ostrowa, Nowego Tomyśla, Śremu, Bielska-Białej i Wrześni.

2.  Organizator: Oddział PTTK w Kościanie, MKKT-PTTK "Łaziki" we Włoszakowicach, OKFiR w Śmiglu, GOSiR we Włoszakowicach, GOK we Włoszakowicach, Nadleśnictwo Włoszakowice, Wielkopolska Lokalna Grupa Działania "Kraina Lasów i Jezior" w Lesznie.

3.       Fotografie: Mira Stępień, Maria Marcinowska i Organizatorzy Zlotu.

4.       Trasa i km: Przemęt i Śmigiel; 70 km

5.       Miejsca odpoczynku: Boszkowo Ośrodek „Karczemka” ul. Turystyczna 1.

6.       Pogoda doskonała.

Nad jeziorem.

Gry i zabawy na powietrzu.

Poczęstunek.

 Dodatkowe informacje: W Śmiglu czekały ciekawe zadania. Konkurencje przygotowane przez Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu okazały się nie lada wyzwaniem dla uczestników. Musieliśmy z odpowiedniej odległości trafić do koszy, pokonać slalom nie strącając piłki z drążka czy podrzucać i złapać piłkę zawieszoną na lince. W Bractwie Kurkowym odbyły się zawody w strzelaniu z KBKS.

Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na kawę i coś słodkiego.

Posileni i z nową energią ruszyliśmy dalej, by zwiedzać Śmigiel z przewodnikiem, Krzysztofem Chudakiem. Zwiedziliśmy wieżę ciśnień, kościół św. Wita oraz śmigielski rynek a wszystko to za jedyne czterdzieści zł wpisowego.

Śmigiel.

Droga.

Przemęt.

Włoszakowice.

Dziękujemy za ten projekt.

Mira Stępień.