47 RAJD KACZAWSKI HUTNIKÓW MIEDZI 16-17.05.2015

 

Tym razem naszym celem są Rudawy Janowickie.

Zbiórka  dość późno bo o 12:00. Stawiło się 6 osób, po drodze w Chroślicach czekali na nas Jola ze Staszkiem.

Droga aż do Pomocnego pięła się do góry, potem mieliśmy już tylko z górki, niewiele ale i tak buźki nam się śmiały. Przed przybyciem do agroturystyki w Starej Kraśnicy zrobiliśmy zakupy w pobliskiej "Biedronce".  Gospodarze na nas już czekali, przygotowali nam ognisko i kijki na kiełbaski.

Następny dzień przywitał nas słonkiem ale żeby nam za lekko nie było, wiał dość silny wiatr. Tym razem najcięższy był podjazd z Kaczorowa do Radomierza. Gdy zbliżaliśmy się do Janowic Wielkich, spotykaliśmy naszych przyjaciół piechurów, chyba nam zazdrościli że tak szybko się poruszamy:)

Na uroczyste zakończenie Rajdu w Janowicach Wielkich na malowniczym terenie Ośrodka Wypoczynkowego Leśny Dwór przybyliśmy ok.13-stej.Czekała na nas ciepła strawa i napoje. Powoli schodziły się grupy piechurów, potem już tylko same atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty zdobienia pierników oraz  zielarsko-mydlarskie. Sporo zabawy pełnej humoru, mieli uczestnicy gier i zabaw plebejskich zorganizowanych przez rycerzy z Bractwa Rycerskiego Zamku w Bolkowie.  W jednym z konkursów przez nich zorganizowanych, czyli w ścinaniu ziemniaka wzięliśmy udział i wygraliśmy beczkę piwa. Czas zabawy umilał nam zespół muzyczny ZEMSTA POSEJDONA, który w swoich blokach muzycznych przedstawił oprócz pieśni żeglarskich, hity muzyki biesiadnej a także taneczne hity na czasie.
Tradycyjnie na zakończeniu Rajdu odbyły się konkursy krajoznawczy i Omnibus.

Wróciliśmy autokarem razem z pozostałymi uczestnikami rajdu (rowery wsadziliśmy do luku bagażowego).

 

 

 

Relacja z 47.Rajdu Kaczawskiego Hutników Miedzi na stronie KTP Sznurówa.

 

Z turystycznym pozdrowieniem

Grażyna Kubicz