23.08.2014 SZCZEDRZYKOWICE – Dni Otwarte na Folwarku!

Na zbiórkę stawiło się 11 osób:

Basia, Iza, Wiesia, Andrzej, Edward, Gosia, Asia, Jola, Michał, Weronika i Graża prowadząca.

Pogoda świetna na rower, temperatura ok. 20ºC, wiatr słaby, pochmurnie ale bezdeszczowo.

Wybraliśmy się do Szczedrzykowic na „Dni Otwarte na Folwarku” aby poznać wszystkich mieszkańców Fundacji Centaurus, zobaczyć jak na przestrzeni ostatnich miesięcy Folwark się zmieniał, jak wygląda od kulis Pałac, który niedawno częściowo spłonął.

Zostaliśmy tam miło przyjęci, od razu było widać że pracują tam ludzie, którzy nie są obojętni na los zwierząt.

Fundacja zadbała też o nas. Przygotowała wege grilla, zupkę warzywną, kotleciki z kaszy a dla dzieci gofry.

Mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z końmi, kucykami i osiołkami, zmierzyć ciśnienie i  poziom cukru we krwi. Dzieci miały malowanie twarzy, był pokaz baniek mydlanych. Wszystko nadzorował „Wielki Pan” szczudlarz.

Przed 18-stą pożegnaliśmy zwierzęta i obiecaliśmy ponowne odwiedziny.

W Legnicy na liczniku mieliśmy 40 km.