Myślibórz

7.07.2013 (niedziela)

Trasa: Legnica-Warmątowice Sienkiewiczowskie – Przybyłowice - Stary Jawor - Piotrowice - Myślibórz – Jawor – Przybyłowice - Warmątowice Sienkiewiczowskie - Legnica 42 km.

Uczestnicy: Basia, Ania, Dorota, Grażyna i Henryk.

Tego roku pogoda dopisuje rowerzystom. Od samego rana świeci słoneczko a temperatura godna opalania się.

Wyruszyliśmy z Legnicy spod Wodociągów przy ul. Nowodworskiej i pomknęliśmy prosto na zbiornik w Słupie. W Starym Jaworze skręciliśmy na Piotrowice, minęliśmy wczesnogotycki kościół pw. NMP i skręciliśmy w lewo na nową drogę prowadzącą do drogi na Myślibórz. Gdy dojechaliśmy na miejsce spotkała nas niespodzianka. Słoneczna Łąka została cytuję:

Pracownicy Urzędu Gminy wygrabili, oczyścili z gałęzi i śmieci kilka hektarów powierzchni w tym rowy na parkingu. Uzupełniono drewniane elementy starych wiat, stołów i ław. Zbudowano dodatkowe trzy paleniska do grillowania i zamontowano dwa nowe znaki drogowe.”

Na spotkanie z nami przyjechali nasi przyjaciele z Nowego Kościoła Aniela i Waldek. Spędziliśmy mile czas. Basia poczęstowała nas upieczonym własnoręcznie sernikiem.  Dorota z Anią postanowiły odłączyć się i pojechały na obiad do pobliskiego baru Kaskada. Aniela z mężem pojechali w kierunku Nowego Kościoła, pozostali do Jawora na lody, a potem prosto do Legnicy.

Sporządziła: Grażyna Kubicz