45 Jubileuszowy

Rajd Kaczawski Hutników Miedzi

Siedlęcin

18-19 maja 2013 r. (sobota-niedziela)

Trasa:

Legnica – Chroślice – Bogaczów – Pomocne – Świerzawa – Lubiechowa – Dziwiszów – Jeżów Sudecki – Siedlęcin ok. 61 km.

Sobota18 maja 2013 trwała 15 godzin i 42 minuty

i była krótsza od najdłuższego dnia roku o 55 min

oraz dłuższa od najkrótszego o 8 godz. i 9 min.

 

Rajd Kaczawski  jak co roku organizowany jest w maju. Tym razem spotkaliśmy się 18.05.2013 na mostku bielańskim w legnickim parku.

Na Rajd stawili się: Iza, Jola, Mariola, Grażyna, Mietek, Waldek, Heniek, Staszek i Mirek. Naszym Celem był Siedlęcin. Wyprawę podzieliliśmy na 2 dni i w sobotę musieliśmy dojechać do Agroturystyki „Okole” w Lubiechowej. Trasa nie była łatwa mieliśmy ciągle pod górkę, a do tego dość mocny wiaterek, który jak zawsze wiał  prosto w twarz.

Po południu wypogodziło się wyszło słońce i przestał wiać wiatr.

Uwieńczeniem naszej wspinaczki była biesiada przy grillu i ciepłe kiełbaski. Całą imprezę urozmaiciły piosenki Waldka przy akompaniamencie gitary.

Drugi dzień obudził nas przepięknym słońcem. Po śniadaniu wyruszyliśmy  wspinając się aż do Chrośnickiego Rozdroża. Potem to już było z górki. Przejechaliśmy Chrośnicę, Janówek w Czernicy skręciliśmy skrótem w lewo, żeby nam za dobrze nie było,  znowu wysoko pod górkę. W Strzyżowcu skręciliśmy w lewo a potem w prawo na Zaporę w Pilichowicach, gdzie zrobiliśmy krótki odpoczynek.

 Do Siedlęcina było rzut kamieniem. Zjawiliśmy się tam przed 13-stą. Zwiedziliśmy z przewodnikiem Wieże Książęcą z unikalnymi średniowiecznymi malowidłami o tematyce rycerskiej. Potem zjedliśmy  żurek, kartkóweczkę, szaszłyki i  biesiadowanie przy zimnym piwku.

Grupa rycerska z Legnicy zaprezentowała średniowieczne zwyczaje dworskie, walki rycerskie, a chętni mogli stanąć w szranki z rycerzami. Nie mogło zabraknąć konkursów. Konkurs krajoznawczy został rozstrzygnięty na trasach a nagrody wręczone na zakończeniu.

Z powrotem do Legnicy wróciliśmy autokarem z rowerkami w bagażniku.