Opis Dymarek z 26.06.2010

W planie ad hoc była na dziś wycieczka do wyremontowanego pałacu w Krotoszycach, czyli blisko i relaksowo, bo kilka nowych osób zadeklarowało udział.

Po kilku dniach Grażyna zamieniła cel na Leszczynę, bo tam będą Dymarki.

W piątek Staszek zasugerował aby wyjechać o godzinę wcześniej gdyż jest pod górkę i dość daleko.

Halina zmieniłam, ale będąc świadomą, że informacja mogła nie dotrzeć do wszystkich postanowiła być na zbiórce dwa razy tj. na 10.00 i na 11.00 na moście Bielańskim w Legnicy. Pogoda cudna, zero zachmurzenia i ok. 18 stopni C, wiaterek 7 km/godz. z północnego zachodu.

W sobotę rano zatelefonowała dawna Kol z EkoRamy Dana, zapraszając do siebie do Piotrowic na czereśnie.

Trasa:

Piekary – Babin – Winnica - Sichówek – Sichów – Prusice – LESZCZYNA – Sichów – Męcinka – Stary Jawor – Piotrowice - Stary Jawor - Przybyłowice – Warmątowice Sienkiewiczowskie – Przybków - lotnisko w Legnicy – Piekary; 74 km na kołach.


Osoby:

Mirek, Halina - prowadząca, Ala, Zbyszek, Małgorzata, Stanisław, Henryk i Piotr.

W Leszczynie spotkanie dawnego kol. z EkoRamy Piotra z Winnicy, potem szefa Dymarek p. Andrzeja Kowalskiego oraz Anieli i Mieczysława z Nowego Kościoła, którzy tydzień temu byli w Konotopie na Pikniku Nowosolskim razem z Haliną Bierwiaczonek nową prezes Klubu EkoRama.


9.15 wyjazd z Piekar(nika) w pięknej pogodzie na most Bielański w Legnicy.

10.10 Odprawa Staszka i Mirka do Leszczyny.

11.00 Odjazd z mostu Bielańskiego Kol. Ali (pierwszy raz), Zbyszka, Małgorzaty, Piotra i Haliny.


 

 

 

Na Wodociągach spotkanie Henryka i jazda na Babin. Jest po górkę więc Piotr pokazywał Ali jak przerzucać biegi. Widok z górki aż dech zapierają (może to wrażenie, a może zadyszka ?).

Opodal dojrzałe czereśnie zatrzymują wszystkich na małą przerwę.

12.00 Winnica, przerwa na lody i odwiedziny u dawnego Kolegi z EkoRamy Piotra., który obiecał niebawem dojechać do Leszczyny.

13.00 Sichów. Cała grupka zawinęła do podworskiego parku aby podziwiać kwitnące tulipanowce. Dróżka onegdaj zachwaszczona teraz jest przystosowana do wygodnego podjazdu. Drzewa pochodzące z Ameryki podobały się wszystkim.

 

 

 

14.15 Leszczyna. Wapienniki bliźniacze. Dymarki; 32 km. Tłumów nie było. Staszek zajął poczesne miejsce przy parasolu z piwem. Do zdjęć prosiliśmy szefa Dymarek p. Andrzeja Kowalskiego i kolorowe Cyganki (czytaj Romki). Spotkaliśmy małżeństwo Anielę i Mieczysława z Nowego Kościoła, z którymi tydzień temu EkoRama była na gościnnych występach na Ziemi Nowosolskiej. Potem były balety do muzyki „Hej horiłka była biła...”

16.10 Odjazd paradny pod sceną koncertową w Leszczynie do Sichowa. W Sichowie trzy osoby Piotr, Ala i Zbyszek, którzy spieszyli się do Legnicy pożegnali się i pojechali na Krajów, Legnicę. Reszta, hura !! jazda pod Jawor do Piotrowic na czereśnie.

17.30 Piotrowice. Czereśni zatrzęsienie. Dom też niczego sobie. Jaśmin pachniał na całą wieś.

19.10 Odjazd na Stary Jawor, przez Nysę Szaloną i na betonówkę, dalej w unijną, cudną drogą pośród plantacji kukurydzy do Przybyłowic.

20.00 Warmątowice Sienkiewiczowskie gdzie karmiliśmy zielskiem daniele. Milusińskie chciały się głaskać.


 

 

Na Przybkowie pożegnaliśmy się i rozjechali każde w swoją stronę, co niektórzy przez tereny dawnego lotniska.

21.00 Piekary; 74 km

Za tydzień, w niedzielę 4 lipca 2010, druga tura wyborów prezydenckich.


Legnica 27.06.2010. Tekst i zdjęcia Halina Bierwiaczonek