EkoRama na gościnnych występach

Konotop

18 - 20.06.2010

„Turkot” - Klub Turystyki Rowerowej w Nowej Soli przed laty przedsięwziął zadanie zwiedzenia wszystkich gmin powiatu. W 2010 roku „Turkot” po raz ósmy zaprosił rowerzystów z całej Polski, tym razem do gminy Kolsko. Zarząd Klubu profesjonalnie zorganizował przyjęcie około osiemdziesięciu rowerzystów w różnym wieku i kondycji. Regulamin imprezy, który Klub Turystyki Rowerowej EkoRama dostał z dużym wyprzedzeniem, informował, że bazą pobytową będzie Zespół Edukacyjny we wsi (onegdaj mieście) Konotop. Nazwa od mokradeł, w których tonęły konie.

Impreza pod nazwą VIII Piknik Rowerowy po Ziemi Nowosolskiej zaczynała się w piątkowe popołudnie 18 czerwca 2010 r. a kończyła w niedzielny poranek. Obfitowała w wycieczki nad jezioro i do zabytkowych kościołów w Konotopie i Kolsku. Wszystkich gości podzielono na piętnastoosobowe grupy rowerzystów i oznaczono kolorowymi wstążkami. Prowadzący kierował grupę po asfaltach i piaskach. Zamykający sprawdzał, by nikt nie zabłądził w lesie.

Po południu odbywały się spotkania z przedstawicielami władz powiatu Nowa Sól, gminy Kolsko i Konotopu, koncerty mandolinistów i występy zespołów ludowych. EkoRama dała się zauważyć biorąc udział w konkursach np. Kol. Grażyna  wystartowała w konkurencji żółwiej jazdy na najdłuższy czas przejazdu, a Halina dźwigała rower osiągając czas lepszy od niektórych mężczyzn. Największą uciechę przyniósł konkurs taneczny wykonany leżąc parami na kocyku.

Na VIII Pikniku w Konotopie spotkali się kolarze z Nowej Soli, Torunia, Gliwic, Wrocławia, Lubuszanie 73 z Zielonej Góry i wielu innych miast i wiosek. Organizatorzy zadbali o dobry pobyt, zapewniając uczestnikom ciasto powitalne, kiełbaski na ognisko i posiłki z deserkami. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki zlotowe.

EkoRama dziękuje Klubowi Turystyki Rowerowej „Turkot” Nowa Sól i poleca się na przyszły rok.

Lubuszanie 73 zamieścili filmik.

Jak powiedział dr Wojciech Oczko „ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu” - EkoRama zaprasza do udziału w swoich wycieczkach.

Pozdrawiam turystycznie Halina Bierwiaczonek