Sprzątanie parku legnickiego po huraganie (z 23 lipca 2009)

1 sierpnia 2009 sobota od 10.00 do 13.00

Osoby dramatu: czyli zniszczenia parku.

Małgosia, Krzysztof i Basia, Halina, Terenia, Renia, Bożenka i Marian oraz koledzy z KTP "Sznurówa" a także 400 osób z Legnicy.

Był sobie park.

Na zaproszenie prezydenta miasta pana Tadeusza Krzakowskiego Klub EkoRama stawił się na zbiórce w Legnicy przy "Wenecji" o godz. 10.00 w pięknych okolicznościach przyrody. Opodal stał namiot turecki z sekretariatem gdzie uczestnicy pracy społecznej dostali znaczki pamiątkowe, rękawiczki robocze "wampirki" i narzędzia jak miotły czy łopaty. Sztab kryzysowy podzielili robotników na 100-osobowe zespoły. Było nawet kilka zdań z zakresu przestrzegania przepisów BHP. Praca rozpoczęła się sygnałem syreny przemysłowej i przebiegała sprawnie w tumanach kurzu. Mężczyźni rozdrabniali kłody piłami łańcuchowymi, kobitki wynosiły gałęzie na stosy do utylizacji.

- Wszyscy przetrząsają park, bo Prezydent zgubił złotego florena - powiedział jakiś człowiek dźwigając konar.

Udało się udrożnić kawałek Alei Orła Białego gdy zawyła syrena i zwołano wszystkich do wspólnego zdjęcia. Na trawniku stał samochód załadowany wodą mineralną, a nieco dyskretniej dyżurowała karetka pogotowia ratunkowego (na szczęście nie była potrzebna).

Prezydent obiecał ponowić apel za tydzień, bo roboty zostało na kilka lat.

Wielu ludzi robiło zdjęcia i filmy.

-------------------------------------------------------------------------

Suplement

Informacja z billboardu miejskiego:

1 100 nowych drzew, 800 krzewów i 80 tys. bylin.

250 tys. do 3.11.2010 r. zebrali legniczanie i przyjaciele miasta. 3 100 000 dotacja zdobyta w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

hb