Opis Myśliborza 2009.03.21-22

Rozpoczęcie sezonu

21.03.2009 sobota 11.00 Legnica fontanna Neptuna – park – Przybków – Kościelec – Warmątowice Sienkiewiczowskie – Przybyłowice – Jawor 13.10; 27 km – Myślibórz

22.03.2009 niedziela powrót tą samą trasą

Osoby:

Janek i Zdzisława, Krzysztof i Barbara na tandemie, Wojtek, Przemek, Małgorzata i Edward, Grażyna, Daniel, Dariusz i Sylwia, Robert prezes Klubu, Marian, Renata, Terenia, Andrzej, Halina i dwie koleżanki nn.

Po ostatnich ulewach i zamieciach przetarło się nieco, ale pod kask trzeba było założyć czapkę. Hulał lodowaty wiatr i to prosto w twarz.

Fontanna Neptuna otoczona była koszmarnym płotem z powodu remontu Rynku. Na ogrodzonym placyku oprócz sprzętu budowlanego był skład materiałów, a na pierwszym planie dwa „Toi-toie”, przy których nastąpiła sesja foto. Z Jawora przyjechał Wojtek. Jechał godzinę z wiatrem w plecy. Na zbiórkę zjechało się ok. 20 osób i Robert poprowadził kawalkadę do pobliskiej Akademii Rycerskiej w celu nieznanym. Pod zabytkowym gmachem ktoś zapowiedział, że jeszcze dwie kobitki wymieniają gumę obok sklepu rowerowego przy ul Zamkowej.

11.30 wreszcie wszyscy wyjechali w kierunku parku miejskiego, dalej Aleją Orła Białego na most Bielański i w górę Kaczawy na Wodociągi. Tam dołączyła Kol. Grażyna. Na sakwojażu rowerowym miała przytroczoną Marzannę. Ciężko jechało się pod wiatr toteż odpoczynek w barze pod zamkiem był zbawienny. Ok..13.00 przyjechał na kołach z Jeleniej Góry Kol. Przemek. Ludzie rozeszli się a to w poszukiwaniu toalety o to po zakupy. Kiedy zeszli się wszyscy Kol. Renia poinformowała, że w dniach 1-3 maja organizuje rajd Camino z Głogowa do Zgorzelca. Pociąg z Legnicy do Głogowa jest o czwartej rano, a powrót o dziewiętnastej ze Zgorzelca do Legnicy. Kol. Grażyna poinformowała, że w trzeci weekend maja będzie wycieczka do Parku Mużakowskiego ... i cały Klub odjechał do Myśliborza z wyjątkiem Haliny, która zawróciła do Legnicy.

W Myśliborzu standard czyli balety; nazajutrz spacer do Wąwozu Myśliborskiego i powrót tą samą drogą do Legnicy.

hb