6.05.2001 - Słup

6 maja 2001, niedziela.


W gęstej mżawce przechodzącej w porywach w siekący kapuśniaczek stawiają się na Mostku Bielańskim Janusz i Łukasz H. oraz nowy członek EkoRamy - kolega Łukasza z klasy - Piotrek Palacz. Kwadrans po 11-tej ustalamy plany; jedziemy do Słupa na zaporę, potem do Jawora.

Wyjeżdżamy z Legnicy w kierunku południowym przez Przybków, skręcamy w prawo do Kozic, dojeżdżamy do Winnicy. Szybki zjazd po mokrej kostce do mostu na Nysie Szalonej (38 km/h, bez modulatora siły hamowania na przednim hamulcu nie odważyłbym się na takie szaleństwo...), potem miejscowość Słup i krótki odpoczynek na koronie zapory.

Stan wody jest niski, po raz pierwszy mam okazję obejrzeć 3 potężne uchylne wrota, służące do kontrolowanego upustu zgromadzonej wody.

Zbiornik retencyjny Słup zbudowany został w 1978r. na rzece Nysa Szalona.

Pogoda poprawia się. Robimy kilka zdjęć i odjeżdżamy w kierunku Jawora drogą Złotoryja - Jawor. Godzinny odpoczynek w barze "U Dyzia", SMS z pozdrowieniami dla Pani Prezes i powrót do Legnicy przez Stary Jawor.

55 km, 17,2 km/godz. w domu o 15.40.

To był prawdziwy trening przed 33 Rajdem Kaczawskim Hutników Miedzi, na który zamierzamy zapisać nowego kolegę. Sprawdził się.

jh.